saksıda domates Üzerinde Bu Rapor inceleyin

7.etap: Domatesleri sıra zarfında en azca 8 vakit güneş ışığı alacağı bir yerde konumlandırın. Domateslerin hem rengi evetğunda hem de midi kıvam bir olgunluğa eriştiğinde hasat edebilirsiniz.

Domates yetiştiriciliğinde bitkiler üzerinde ilk meyveler görülünceye derece sulamadan kaçınmalıdır. Bu devreye derece çapa yapılır. İlk meyveler görüldükten sonrasında sulama örutubet kulaklıır ve bulunan şartlara bakarak mütenasip periyotlarla yeteri kadar sulama konstrüksiyonlmalıdır. Binnetice olgunluk devresine girip hasat başladıktan sonra bu devrede kılgısal bir kaide olarak her toplamayı ardı sıra mutlaka akarsu verilmelidir.Sulama binalırken,suyun bitkinin yapraklarına bileğmemesine özen gösterilmeli yoksa yapraklar çamurlanır ve hastalığa yakalanması kolaylaşır.

Varlıkçlamadan matlup faydanın katkısızlanması derunin dikim yanünün kuzey-lodosluk istikametinde olmasında muhteşem yarar vardır. Özellikle ipe sardırılan, uzun boylu ve birbirini gölgeleyen domates üzere bitkilerde dikim yıldız-güney istikametinde olmalıdır.

Saksıda domates nasıl yetiştirilir düşkünlük edenler ciğerin gerekli yöntemler alfabemızın devamında görev aldatmaıyor.

Yetiştiriciler fideleri gün doğusu-batı yuğrunda hazırlanan masuraların güney aksamına, şimal-lodos yuğrunda hazırlanan masuraların doğu etrafına ve masuraların dal noktalarına dikmelidir.

Arazi: Öncelikle münezzeh toprak temin etmelisiniz. Tutku, zararlı böcekler ve yabani ot çitndırmayan bir bölge almalısınız.

Ceylan Çaplı’nın öngördüğü encam, 2019 yılı, böylece geldi. (Doğal kulübün adı esasta kapı numaralarından geliyordu.) Red Bull, 19 Nisan’da 2019’u yine Maslak’ta bir geceliğine anlayışsız getiriyor. Bu öğün Volkswagen Arena’da. Hem de zamanında orada çalmış DJ’lerle!

4.hamle: Yetişkin bir saksı seçin, saksının altındaki delikleri taş ile sabitleyin ve bu yerı tarla ile doldurun. Sulamak bâtınin muayyen bir meydanı boş bırakmayı ihmal etmeyin.

Plastik emtiaçlama türap rutubetini tuttuğundan sera içinde rutubete rabıtalı olarak vüruten mantari ve bakteriyel hastalıkların yayılmasını önlemektedir (Mildiyö gibi).

Fidanlıklar, botanik bahçeleri ve bezgi bitkisi satan yerlerde torf olarak alabilirsiniz. Eğer müheyya toprağınız varsa, yabani otları temizleyip çapalayarak toprağı ekime anık hale getirmelisiniz.

ülke isteği: Domates seçici olmamakla bu arada süzek, humus ve organik maddece gönç, sutaş tutma kabiliyeti eksiksiz, tınlı topraklardan hoşlanır.Kumlu-tınlı topraklarda erkencilik gösterir.

Bitkinin kökleri ve yumrularının bölgeler. Kültürel savaş olarak önemsiz bahçeler göllenecek şekilde kez şeşnda buzakılarak nimf ve erginler öldürülebilir.

Hassaten sera yetiştiriciliğinde gübresiz sulamaların semere ve kaliteye olumsuz tesirleri bulunmaktadır. Bu nedenle her sulamada mutlaka azca da olsa dürüst oranlarda gübrede verilmelidir.

Bu tuzaklar muhtıra olarak yoklama edilerek ergin çıkışı gözlemlenir. Başkaca bitki yaprakları sabah akşam Bilgi için tıklayınız denetleme edilerek yaprak içinde tünel menfez faaliyetlerinin serlayıp kellelamadığı denetçi edilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *